FINÁLE 10.9. 2021 - START 7:15

Vážení sportovní přátelé,
finálový závod bude v pátek 10.9. 2021. Areál Talent Quatro otvíráme v 10:00 hodin. Občerstvení připraveno, prodej chovatelských potřeb je zajištěn firmou Fauna Hradil.

Přijeďte. Těšíme se na Vás!
Bohdana a Standa Matuškovi

ADRESA OLR TALENT QUATRO
Uničovská 62 + 200 m rovně, 78501 Šternberk
Navigace: 49.727899, 17.279350

Basketing pigeons 9.9. from 11:00 pm. *** Košování 9.9. od 11:00 hodin.

Travel information

Ceny jsou informativní
Airport Praha:
At Prague airport you have two choices for transport to the Prague main railway station
(in czech Praha Hlavni nadrazi)

1) Taxi
http://www.aaataxi.cz/en/prague-airport-taxi/
From Vaclav Havel Airport Ruzyne To: Main Railway Station Approximate price 576 CZK
(21 eur). Time 25 minutes.

2) AE - airport Express Bus
http://www.dpp.cz/en/bus-ae-airport-express/
Price 60 CZK (2.2 eur) / person. Time 33 minutes.

Railway Praha:
At Prague main railway station "Praha hlavni nadrazi" you must find right train.
Connection finder for all public connections in Czech Rep.
http://jizdnirady.idnes.cz/vlaky/spojeni/

Switch finder to trains only and insert this:
From: "Praha hl.n." To: "Olomouc" or "Šternberk"

Route will be allways: Prague to Olomouc (fast train - 250km), and Olomouc to Šternberk (local train - 14km).
Olomouc–Šternberk = Better is taxi to the address Šternberk, Unicovska 63 + 200 m follow after the road = Talent Quatro.

Between Prague and Olomouc runs three transportion companies:
- Ceske Drahy (CD), prefix in train number Os, R, Ex, IC, SC (seat reservation is mandatory - higher price)
- Leo Express - prefix LE
- Regio Jet - prefix RJ

Ticket you can buy at rail station (there is offices for all three companies) or via Internet:
https://www.cd.cz/eshop/
http://www.le.cz/
https://www.regiojet.cz/


Accommodations – ubytování:PENSION VĚŽKA - strategically located just a 300 m walk from Talent Quatro
Uničovská 2149/99
785 01 Šternberk
Česká republika
Map of location
+420 585 012 262 (recepce)
+420 604 199 911 (non-stop)
pensionvezka@email.cz
http://www.pensionvezka.com/pension/

PENSION U HRADU
Ořechová 15
785 01 Šternberk
Map of location
+420 585 013 355
pensionhrad@seznam.cz
http://www.pension-uhradu.cz/


Points of Interest:HRAD ŠTERNBERK – ŠTERNBERK CASTLE
www.hrad-sternberk.cz

EXPOZICE ČASU – EXPOSITION OF TIME
www.expozicecasu.cz

THE TOWN OF OLOMOUC – MONUMENTS UNESCO
http://en.czech-unesco.org/olomouc/introduction/

ZOO SVATÝ KOPEČEK
http://www.zoo-olomouc.cz/
Map of location

.

ZAČÍNÁME SBÍRAT MINUTY A KOEFICIENTY

V pátek, dne 30. července 2021, začíná 8. ročník OLR Talent Quatro prvním měřeným tréninkem. Čas doletu se již počítá do soutěže Time Eso. Od té doby začínáme tedy závodit naostro. Přejeme Vám mnoho úspěchů.

Bohdana a Standa Matuškovi

MÁME NAČIPOVÁNO

V sobotu, dne 3. července, jsme dokončili načipování všech přítomných holoubat. Během několika málo dnů proběhne první registrační závod, lépe řečeno kontrola konstatování v areálu OLR Talent Quatro. Pak bude následovat program podle plánu.
Držíme Vám palce!

Bohdana a Standa Matuškovi

TALENT QUATRO NAPLNĚN

Vážení přátelé,
s politováním Vám musím oznámit, že kapacita OLR Talent Quatro je zcela zaplněna a nemůžeme tedy přijmout žádná další holoubata. Samozřejmě s výjimkou již zaplacených týmů. Na ty místo rezervované máme.

Jistě budou někteří z Vás zklamaní, ale věřte, že my jsme zklamaní také. Kapacita holubníku je však daná a nemůžeme ji nafouknout. Sestavovat nějaké pořadníky s náhradníky by snad bylo možné jen v tom případě, pokud by zájemci pocházeli pouze z České republiky. Těžko si lze představit, že by takovým náhradníkem byl chovatel např. z Holandska a měl by, kdyby na něho přišla řada, přivést své holuby do Šternberka. To zkrátka nejde.

Věříme, že i ti z Vás, na které se v letošním roce nedostala řada, zůstanou nadále našimi příznivci a přáteli. My z této situace nemáme také žádnou radost.

Přejeme Vám mnoho sportovních úspěchů ve vašich oblastních spolcích.

Bohdana a Standa Matuškovi.

8th INTERNATIONAL TALENT QUATRO RACE

Vážení sportovní přátelé,
pomalu nám končí rok 2020 a mnozí z nás začínají hodnotit, jaký ten rok vlastně byl. Velmi brzy po Silvestrovských oslavách zasáhl do našich životů nový fenomén – covid 19. Všichni byli nemile překvapeni. Z televize se na nás hrnuly záběry z Číny, kde lidé umírali ve velkém, kde se stavěly nové, obrovské nemocnice. Po krátké době přicházely varovné zprávy z Itálie. V Evropě ze začínaly uzavírat státní hranice, hlídkovali zde vojáci. Následovaly příkazy, zákazy, uzavírání restaurací, obchodů a všeho možného. Tato nová situace samozřejmě ovlivnila i činnost v Talent Quatro. První svozy holubů byly prostřednictvím FCI zrušeny, dále jsme měli postupovat každý sám za sebe. Nebylo to jednoduché, ale nakonec se OLR Talent Quatro podařilo s malým zpožděním naplnit.

Dnes již můžeme prohlásit, že ročník 2020 byl z hlediska zdravotní situace svěřených holubů jedním z nejjednodušších. V podstatě se nevyskytl závažnější problém. Byla to taková odměna za naše nervové vypětí způsobené právě covidem. Ke konci měsíce dubna byly všechny restrikce zrušeny a závodní sezóna se mohla rozběhnout naplno. Rok 2020 byl velmi deštivý a tím pádem se jen těžko hledaly vhodné startovací termíny. Ale i tuto překážku jsme překonali. Blížil se termín finálového závodu a ze světa začaly pronikat informace o nové vlně nákazy covid-19. Od 1.září uzavřelo své státní hranice Maďarsko. My jsme však byli tentokrát připraveni a tak jsme mohli 5. září uskutečnit závod z maďarského města Nagykanisza a 15. září i finálový závod z chorvatského Vrpolje. Konec dobrý, všechno dobré.

Za několik málo dnů se přelomí starý rok 2020 a budeme se dívat vstříc do roku 2021. Druhá vlna covid-19 plně ovlivňuje naše životy, opět prožíváme mimořádná opatření, někdy přísnější, někdy mírnější. Veškeré dění ovlivňuje náš neviditelný nepřítel. Čas ubíhá velmi rychle, brzy bude Slunovrat a to je první, nesmělý signál přicházejícího jara. Jaké bude? Jedinou naší nadějí je vakcinace. Několik vakcín je těsně před schválením a na začátku roku 2021 budou občanům k dispozici. V některých státech dříve, v některých později. My, chovatelé poštovních holubů účinnost vakcinačních programů známe a naše opeřené kamarády řadu let vakcínami chráníme. Bude velmi dobře, když si naše zkušenosti přeneseme do civilního života, protože jedině vakcinace může veškeré činnosti vrátit do normálních kolejí.

Jaký bude 8. ročník?
Odpověď na tuto otázku samozřejmě nemáme. Budeme však vycházet z našich zkušeností. Nácviky holoubat budou probíhat citlivě, s pomalým navyšováním kilometrových vzdáleností. Mladý organismus musí mít totiž dostatek času na to, aby si zvykl na svoje nové úkoly. Jde o praxí osvědčený systém, se kterým jsme měli úspěchy i při závodech v oblasti. „Cvičení dělá mistra“, říká známé pořekadlo. Toho se držíme a nejinak tomu bude i v sezóně 2021.

Přejeme vám mnoho úspěchů.

Bohdana a Stanislav Matuškovi


.

 

Přihlásit sePartneři